Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje wszelkie zabiegi, które dotyczą profilaktyki chorób zębów, a także leczenia powstałych już ubytków. W naszym gabinecie dentystycznym KARO-DENT w Oleśnicy doświadczeni i zaangażowani stomatolodzy oferują kompleksową pomoc w utrzymaniu dobrego stanu uzębienia oraz zachowania ich estetycznego wyglądu.

W ramach stomatologii zachowawczej, czyli ogólnej, zapewniamy szeroki zakres zabiegów, które mają na celu profilaktykę, jak i leczenie zębów. Podejmujemy czynności zapobiegawcze, takie jak badania kontrolne, instruktaże właściwej higieny jamy ustnej, skaling, piaskowanie, fluoryzację, polerowanie, a także leczymy nadwrażliwość zębów, oraz eliminujemy przyczyny krwawienia dziąseł. Stomatologia zachowawcza obejmuje również leczenie próchnicy, wypełnianie ubytków, leczenie kanałowe, a także leczenie zębów pourazowych.

Nasze gabinety stomatologiczne w Oleśnicy zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt oraz materiały, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać wysoką skuteczność leczenia. Co więcej, oferujemy bezbolesne znieczulenie komputerowe, dzięki czemu wizyty u dentysty przestaną być przykrą koniecznością. Przytulne wnętrza, komfortowe wyposażenie oraz zaangażowanie i empatia naszych stomatologów sprawiają, że wszystkie zabiegi odbywają się w spokojnej, bezstresowej atmosferze.

Warto mieć na uwadze, że im dłużej próchnica jest pozostawiona na zębach, tym trudniejsze i bardziej czasochłonne staje się leczenie. W przypadku, gdy próchnica przedostanie się przez szkliwo, należy uzupełnić powstały ubytek plombą. Jeżeli próchnica obejmie miazgę zęba, wówczas konieczne jest leczenie kanałowe. W ostateczności pozostaje ekstrakcja zęba. Należy pamiętać, że nieleczona próchnica może prowadzić do powstawania ropni, zgorzeli oraz zapalenia okostnej.

W klinice dentystycznej KARO-DENT w Oleśnicy oferujemy kompleksową pomoc doświadczonych specjalistów. Zapewniamy indywidualne podejście oraz pełne wsparcie. Naszym priorytetem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Sprawdź więcej usług