Wyposażenie

Tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem

Możliwości diagnostyczne
⦁ Klasyczny pantomogram oraz funkcja QuickPAN
⦁ Zredukowany pantomogram dziecka
⦁ Pantomogram warstwowy z możliwością samodzielnego wyboru warstw po badaniu (MultiPan)
⦁ Pantomogram ortagonalny z redukcją nakładania się koron
⦁ Pantomogram częściowy
⦁ Segmentowe zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe
⦁ Zdjęcia boczne oraz tylno-przednie stawów skroniowo-żuchwowych
⦁ Zdjęcia boczne oraz tylno-przednie zatok szczękowych
⦁ Zdjęcia cefalometryczne w kilku różnych zakresach obrazowania
⦁ Tomografia CBCT o polach obrazowania od 6×6 do 16×18
⦁ 3 różne tryby badań tomograficznych: quick scan, standard, super HD

Radiowizjografia MY RAY ZEN X

Urządzenie to służy do wykonywania zdjęć RTG zębów, wymagających wyjątkowo wysokiej jakości obrazu. Dzięki temu cyfrowemu sprzętowi możemy aż dziesięciokrotnie zminimalizować dawkę promieniowania rentgenowskiego, które jest szkodliwe dla naszego zdrowia. W trakcie jednej wizyty możliwe jest wykonanie kilku zdjęć. Radiowizjografia jest zatem jedną z najszybszych i optymalnych metod diagnozowania obrazowego.

Kamera wewnątrzustna MYRAY

Za pomocą kamery pacjenci mogą zobaczyć na ekranie monitora prawdziwy stan swojej jamy ustnej. Niewielki rozmiar, duże możliwości Kamera wewnątrz-ustna staje się już nie tylko narzędziem edukacyjnym dla pacjenta, ale również coraz częściej jest narzędziem niezbędnym do stworzenia dokumentacji medycznej pacjenta. W tym celu niezbędna jest wysoka rozdzielczość kamery, współpraca z komputerem oraz łatwość przypisania wykonanych zdjęć do karty pacjenta. Kamera CU2 HD współpracuje z oprogramowaniem iRYS, co oznacza, że wykonane zdjęcia mogą być zapisane w karcie pacjenta wspólnie ze zdjęciami RTG.

Najnowszy Mikroskop ZEISS EXTARO 300 Wersja Premium

Niemiecka marka ZEISS jest światowym liderem w optyce oraz symbolem innowacyjnych i zaawansowanych technologii.

Wersja Premium, najbardziej rozbudowana.

Wszystkie możliwe filtry w tym filtry dodatkowe.
TrueLight (spowalnia dwukrotnie polimeryzację materiałów światło-utwardzalnych przy zachowaniu naturalnych kolorów).
NoGlare (antyodbłyskowy).
Fluorescence (detekcja próchnicy i
fluorescencyjnych materiałów). Zintegrowana kamera full hd
Interfejs sieciowy umożliwiający pracę z aplikacją ZEISS Connect (iPad) – łączność Wi-Fi.
Możliwość pełnej dokumentacji- zdjęcia, filmy i wiele innych.

Air Flow Master

AIRFLOW® Prophylaxis Master to najnowsza innowacja szwajcarskiej firmy EMS, wprost stworzona dla protokołu Guided Biofilm Therapy (GBT), unikalnego rozwiązania do zapobiegania próchnicy i chorobom przyzębia oraz utrzymania jamy ustnej w zdrowiu AIRFLOW® nad- i poddziąsłowo, PERIOFLOW® dla przyzębia i implantów, PIEZON® NO PAIN nad- i poddziąsłowo.

Lupy ZEISS EYE MAG SMART Z oświetleniem ledowym

Zobaczyć znaczy uwierzyć!

Rosnące wymagania oparte na jakości i precyzji sprawiają, że lupy stają się nieodzownym narzędziem w wielu dziedzinach medycyny.

Ozon DTA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Znieczulenie komputerowe Sleeperone S4

Jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. Znieczulenie podawane jest pod kontrolą mikroprocesora, który stale mierzy ciśnienie w tkankach i automatycznie dopasowuje szybkość podawania znieczulenia. Eliminuje to całkowicie nieprzyjemne doznania takie jak uczucie rozpierania. System ten pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta. System komputerowego znieczulania monitoruje opór tkanek i dozuje znieczulenie tak, żeby nie przekraczało granicy odczuwalnego przez pacjenta bólu. Znieczulając przy użyciu strzykawki, doświadczamy uczucia wtłoczenia w tkanki płynu pod ciśnieniem, a to powoduje rozpieranie i ból. Jego dodatkowym atutem w leczeniu dzieci i osób z fobią jest wygląd w niczym nieprzypominający strzykawki czy karpuli. Sleeperowi nadano zupełnie inną formę — przypomina długopis czy pióro.

VDW Reciproc Gold

Najbardziej zaawansowany endomotor na rynku umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych NiTi i jednoczesny pomiar długości roboczej. Umożliwia pracę w systemie oscylacyjnym (Reciproc, WaveOne) i rotacyjnym (np. Mtwo®, FlexMaster®, ProTaper®, Profile®, GT®, Hero®, K3®, Race®)

VDW Ultra

Specjalistyczny, wysokowydajny endodontyczny unit ultradźwiękowy z bogatym systemem specjalistycznych końcówek.

VDW Beefill 2 IN 1

Urządzenie umożliwiające szybkie wypełnienie kanałów ciekłą gutaperką, zapewniające przy tym znakomitą szczelność. Zestaw z dwoma systemami do termoplastycznego wypełniania kanałów gutaperką (gorący plugger i wypełnianie gutaperką płynną).

Lampa do wybielania Beyond Polus Advanced Ultra

Jako jedyny system wybielający Polus Advanced został dziesięć razy z rzędu uznany za najlepszy system wybielający.
Cechy i zalety:
Ulepszony system filtracji światła zawierający ponad 200 000 światłowodów w celu odfiltrowania wszelkiego szkodliwego ciepła i światła ultrafioletowego (UV). Opcja wybielania mocy z podwójnym łukiem może być ustawiona na Wysokie, Średnie lub Niskie natężenie światła w celu dostosowania leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Opcja wybielania pojedynczych zębów w celu uzyskania precyzyjnych, dopasowanych wyników leczenia. Inteligentny pilot zdalnego sterowania, który pozwala pacjentowi zdawać sobie sprawę z czasu zabiegu. Wbudowany oczyszczacz zapewnia czystsze i zdrowsze środowisko.

Lampa polimeryzacyjna LED H Ortho Woodpecker

Nowocześnie zaprojektowana lampa, która zaskakuje smukłą budową i bardzo dużą mocą (tryp Ortho) Jej dodatkowy atuty to trwała obudowa wykonana z aluminium, intuicyjna obsługa i bezpieczna dezynfekcja i konserwacja. Tryb ortodontyczny, polimeryzacja w 3s.

Unit Athos A7 Plus

Unit Athos A5

Unit Athos A3

Program medyczny Estomed Gold

Program do zarządzania gabinetem stomatologicznym o wielu rozbudowanych funkcjach umożliwia bezpieczne przechowywanie kart pacjentów, zdjęć, zgód na leczenie etc.

Mieszalnik do materiałów Silver - Mix

Mieszalnik do mas protetycznych Heraeus Kulzer

Citoject Heraeus Kulzer

Strzykawka Citoject do znieczuleń śródwięzadłowych.

Master Flux Plus

Najbardziej zaawansowany model firmy Tecno-Gaz - do sedacji wziewnej.

Mikropiaskarka abrazyjna

Zastosowanie:
• oczyszczanie koron z cementu tymczasowego,
• oczyszczanie bruzd przed lakowaniem,
• bezbolesne opracowywanie małych ubytków,
• piaskowanie metalu przy naprawach porcelany,
• oczyszczanie zamków ortodontycznych (recykling),
• oczyszczanie szkliwa po zdjęciu zamków ortodontycznych,
• ostateczne oczyszczanie ubytku po opracowaniu wiertłem,
• oczyszczanie łoża wkładu przed zacementowaniem

Endopilot 2

Najnowszy endomotor wykorzystywany w leczeniu kanałowym.

Endometr Woodpex III Gold

Najnowszy endometr wykorzystywany w leczeniu kanałowym.

System EndoActivator

Wykorzystywany w leczeniu endodontycznym, opiera się na zastosowaniu energii fal dźwiękowych. Końcówki Activator stosuje się wraz z kątnicą Driver, która zapewnia energię potrzebną do uzyskania oscylacji i wibracji końcówki. Wyniki badań endodontycznych dowodzą, że zjawiska kawitacji oraz przepływu wywołanego polem akustycznym poprawiają proces rozrywania i usuwania warstwy mazistej oraz biofilmu. Aktywacja płynu sprzyja głębokiemu oczyszczaniu i dezynfekcji kanałów bocznych, rozgałęzień, sieci kanalików i ich zespoleń. Oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych ułatwia ich trójwymiarowe wypełnienie oraz zapewnia długotrwały sukces.

System do wypełniania kanału EQ-VR

Nowy system do wypełniania kanału gorącą gutaperką EQ-V wyposażony jest w najnowszą technologię w postaci staranie zaprojektowanego, wygodnego i ergonomicznego zestawu gorącego pluggera i pistoletu do podawania gutaperki.

DIAGNOCAM - laser diagnostyczny

DIAGNOCAM to urządzenie służące do diagnostyki próchnicy wykorzystujące nowoczesną technologię DIFOTI – modulowane światło laserowe przechodzące przez tkanki zęba do zobrazowania na ekranie monitora zmian patologicznych w szkliwie i zębinie. Umożliwia wykrycie próchnicy na powierzchniach zgryzowych i stycznych oraz wokół wypełnień, jak również patologicznych pęknięć szkliwa. Pozwala na zapisanie obrazu diagnostycznego tkanek zęba w dokumentacji elektronicznej pacjenta.

DIAGNODENT - laser diagnostyczny

Laser diagnostyczny DIAGNOdent służy do wykrywania wczesnych zmian patologicznych w strukturach twardych tkanek zęba, takich jak próchnica wczesna, demineralizacja szkliwa, próchnica bruzd, które nie są widoczne gołym okiem. Wczesne wykrycie pozwala na mniej inwazyjne leczenie próchnicy i zachowanie jak największej ilości tkanek zęba. Jest to łatwa, szybka i bezbolesna, laserowa metoda diagnozy. Działanie lasera polega na wysyłaniu promienia w kierunku zęba (wiązka światła o długości fali 655nm). Następnie, pod wpływem światła, w tkankach zmienionych próchnicowo, dochodzi do zjawiska fluorescencji (mierzona w skali 1 do 99), dzięki któremu jesteśmy w stanie wykryć próchnicę, zanim pojawi się ubytek. Wyniki z pomiarów wyświetlane są na ekranie. DIAGNOdent stanowi doskonałe narzędzie do wykrywania zmian przy regularnych wizytach u dentysty. Skuteczność badania wynosi 90%.

Novaerus NV 200

Przenośne urządzenie do plazmowej dekontaminacji powietrza. Niszczy 99,99% wirusów, bakterii i zarodników grzybów. 
NOVAERUS NV 200 to urządzenie do plazmowej dekontaminacji powietrza w domu, biurze lub miejscu publicznym. Zastosowana w urządzeniu opatentowana technologia NanoStrike, czyli plazmy niskoenergetycznej skutecznie eliminuje z powietrza groźne bakterie, wirusy i grzyby oraz wszystkie związki organiczne. NanoStrike® to nanotechnologia przeznaczona do niszczenia patogenów występujących w powietrzu w wyniku bezpośredniego oddziaływania niskoenergetycznej plazmy. Jest ona generowana przez cewki plazmowe dzięki dielektrycznym wyładowaniom barierowym (DBD). NanoStrike niszczy 99,99% wirusów i bakterii znajdujących się w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie. 
Znajdujące się w powietrzu patogeny pod wpływem działania plazmy zostają wyeliminowane w wyniku zniszczenia DNA i RNA komórek. Zastosowana technologia jest całkowicie bezpieczna dla osób przebywających w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie. 
NOVAERUS NV 200 w już krótkim czasie znacząco obniża ilość groźnych drobnoustrojów i może pracować nieprzerwanie przez wiele godzin. Dodatkowym atutem jest cicha praca urządzenia (35 dB.). Jest ono polecane szczególnie to domów, małych biur, gabinetów lekarskich, gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, recepcji. Urządzenie może pracować jako wolnostojące lub może być przymocowane do ściany. 

PULP TESTER

Urządzenie służące do badania żywotności miazgi.

Skaner Medit i700

Najnowszy i najbardziej zaawansowany skaner wewnątrzustny. To innowacyjne urządzenie pozwala na otrzymanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera dosłownie w kilkadziesiąt sekund. Wyciski cyfrowe wykonywane są bez użycia mas wyciskowych, co gwarantuje komfort osobom z silnym odruchem wymiotnym. Niezwykła precyzja skanu cyfrowego, idealne odwzorowanie obrazu jamy ustnej – zapewnia lepszą komunikację między pacjentem a lekarzem, co skutkuje satysfakcją z leczenia.

Laser BIOLASE EPIC X

Epic X amerykańskiej firmy Biolase to ultranowoczesny laser diodowy. Ten wygodny, niewielkich rozmiarów, przenośny laser posiada szeroką gamę zastosowań. Można go używać w zabiegach: chirurgicznych, periodontologicznych, a także w protetyce i implantologii oraz stomatologii kosmetycznej.  Dzięki końcówce Laser Smile, wybielanie zębów laserem EPIC X trwa zaledwie kilka minut.  Dodatkowo laser posiada moduł terapii przeciwbólowej. Przeznaczona jest do tego specjalna końcówka Low Level Laser Therapy, która wykonuje terapię przeciwbólową w obrębie twarzoczaszki, kręgosłupa szyjnego oraz w innych obszarach. 

VECTOR PARO PRO

Urządzenie VECTOR PARO PRO niemieckiej firmy Durr Dental umożliwia wykonanie profilaktycznego czyszczenia zębów, na najwyższym poziomie, zgodnie ze standardami współczesnej stomatologii. Konstrukcja urządzenia jest niepowtarzalna. Dzięki opatentowanej technologii eliminacji drgań, instrument porusza się wyłącznie równolegle do powierzchni korzenia. W efekcie ruch jaki końcówka pracująca wykonuje w kieszeni dziąsłowej przypomina ruch sondy diagnostycznej podczas badania przyzębia.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Komfort pacjenta
  • Zabiegom nie towarzyszy ból
  • Delikatność
  • Zmniejsza się liczba bakterii, a biofilm jest usuwany delikatnie, ale skutecznie
  • Precyzja
  • Precyzyjna likwidacja przyczyn parodontozy
  • Efektywność
  • Czyszczenie powierzchni korzenia aż do dna kieszonki