Stomatologia dziecięca

Do naszej kliniki stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy zapraszamy także najmłodszych pacjentów. Nasi specjaliści posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi, a przede wszystkim odpowiednie podejście, dzięki któremu wizyta u dentysty przebiegnie w miłej, bezstresowej atmosferze.

Stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja obejmuje zarówno leczenie zachowawcze, jak i profilaktykę dzieci od 1 miesiąca życia. Specjalnie dla najmłodszych pacjentów oferujemy wizyty adaptacyjne, które mają na celu zapoznanie dziecka ze stomatologiem, gabinetem stomatologicznym oraz całym wyposażeniem. Wizyta adaptacyjna u dentysty pozwala przyzwyczaić małego pacjenta do otoczenia jeszcze zanim pojawią się pierwsze bóle zębów lub konieczność wyrwania mleczaków.

Podczas zabiegów stomatologicznych, w celu zapewnienia maksymalnego komfortu, możemy zastosować  znieczulenie komputerowe, które eliminuje nieprzyjemne uczucie odrętwienia twarzy po wykonanym zabiegu, a sam proces aplikacji środka znieczulającego jest bezbolesny. Co więcej, dla naszych najmłodszych pacjentów mamy także w zanadrzu smaczne żele niwelujące nieprzyjemne uczucie. Kierując się rodzajem przeprowadzanego zabiegu, a także obawami młodego pacjenta, dobieramy najlepsze możliwe rozwiązanie.

O zęby należy dbać od samego początku. Dlatego w naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne, które nie tylko wpływają na zdrowie zębów, ale także pomagają wykształcić u młodych pacjentów nawyk dbania o jamę ustną. Przeprowadzamy lakowanie zębów, fluoryzację zębów, a także pokazujemy, w jaki sposób należy czyścić zęby, aby jak najdłużej pozostały zdrowe.

Czym jest fluoryzacja?

Fluoryzacja polega na pokryciu zębów preparatem bogatym we fluor. W gabinetach dentystycznych stosowane są specjalne lakiery, a także żele, pasty oraz pianki. Pierwiastek ten wzmacnia zewnętrzną powierzchnię zębów oraz zapobiega pojawieniu się próchnicy. Fluoryzacja jest stosowana przede wszystkim u dzieci. Młode zęby są bowiem szczególnie wrażliwe na zmiany próchnicze. Fluoryzacja u dzieci pozwala zapobiec destruktywnemu działaniu bakterii, a dzięki temu jak najdłużej zachować zdrowe zęby.

Co oznacza lakowanie zębów?

Lakowanie zębów u dzieci polega na zabezpieczeniu bruzd uzębienia przed pojawieniem się próchnicy. Zabieg ten jest w szczególności polecany odnośnie pierwszych i drugich zębów trzonowych, a czasami także zębów przedtrzonowych. Na początku stomatolog dziecięcy oczyszcza powierzchnię żującą, aby następnie wypełnić zagłębienia specjalnym płynem. Dzięki temu cząsteczki pokarmu nie mają możliwości wchodzenia w zagłębienia, a tym samym zostaje obniżone ryzyko pojawienia się próchnicy. Lakowanie zębów u dzieci należy wykonać wówczas, gdy w zębie nie zdążyła jeszcze rozwinąć się próchnica. Najczęściej maksymalnym okresem są dwa lata od momentu wyrżnięcia zęba.

Na czym polega lakierowanie zębów?

Czynność ta sprowadza się do nałożenia lakieru o wysokiej zawartości fluorków. Dzięki temu wzmacnia się szkliwo zębów oraz obniża się ryzyko pojawienia się próchnicy. Lakierowanie zębów u dzieci to zabieg szybki, bezpieczny i bezbolesny. Przed nałożeniem lakieru, stomatolog dziecięcy oczyszcza zęby poprzez piaskowanie i skaling. Dzięki temu preparat zostaje nałożony bezpośrednio na szkliwo co sprawia, że zabieg jest skuteczniejszy.

Czy warto leczyć zęby mleczne?

Jak najbardziej! Należy pamiętać, że próchnica występująca w uzębieniu mlecznym, zwiększa ryzyko pojawienia się próchnicy w zębach stałych. Co więcej, nieleczona próchnica mleczaków może skutkować dolegliwościami bólowymi, a nawet wadą zgryzu. Ponadto, przedwczesna utrata zęba mlecznego niekorzystnie wpływa na rozwój kości i mięśni twarzy.

W naszej klinice stomatologicznej  KARO-DENT w Oleśnicy stworzyliśmy miejsce przyjazne dla najmłodszych pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko poczuło się u nas bezpiecznie i komfortowo. Pracujemy bez pośpiechu, uważnie słuchając potrzeb dziecka. Staramy się zarazić naszych młodych pacjentów zaangażowaniem i chęcią do właściwej pielęgnacji zębów i jamy ustnej. Nasi doświadczeni i pełni empatii stomatolodzy dziecięcy sprawią, że wizyta u dentysty stanie się przyjemnością!

Sprawdź więcej usług