Sedacja podtlenkiem azotu

Rozumiemy, że wizyta u dentysty może wiązać się z bardzo dużym stresem. W efekcie część osób z niej rezygnuje, co skutkuje powstawaniem stanów zapalnych czy poważnych uszkodzeń. W klinice stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy pragniemy zapewnić każdemu pacjentowi jak najbardziej komfortowe warunki leczenia stomatologicznego. Dlatego też proponujemy sedację podtlenkiem azotu.

Na czym polega sedacja podtlenkiem azotu u stomatologa? Mieszanina gazu rozweselającego wraz z tlenem podawana jest za pomocą specjalnej maski nosowej, dzięki czemu stomatolog wciąż posiada swobodny dostęp do jamy ustnej. Maseczki dla dzieci mogą wydzielać przyjemny zapach, który pomaga małemu pacjentowi łatwiej znieść całą procedurę.

W naszym centrum stomatologicznym w Oleśnicy stosujemy gaz rozweselający przede wszystkim wtedy, gdy pacjent boryka się z dużym strachem przed zabiegiem, ale także u osób cierpiących na nadpobudliwość nerwową. Sedacja podtlenkiem azotu jest również wykorzystywana w trakcie leczenia dzieci. Gaz rozweselający sprawia, że wizyta u stomatologa przebiega w bezstresowej atmosferze, co ma ogromne znaczenie w odniesieniu do dbania o regularność wizyt w przyszłości.

W wyniku zastosowania sedacji podtlenkiem azotu, pacjent jest w stanie samodzielnie oddychać, mówić oraz przełykać ślinę. Działanie gazu rozweselającego sprowadza się do wprowadzenia osoby poddawanej leczeniu w stan głębokiego odprężenia. Jednocześnie podtlenek azotu wykazuje działanie przeciwbólowe oraz rozluźniające. Nie zaburza przy tym odruchów obronnych.

Sedacja podtlenkiem azotu skutecznie pomaga przezwyciężyć strach przed dentystą, a tym samym uniknąć problemów z zębami, jakie wynikają z zaniedbań w leczeniu. Gaz rozweselający to bezpieczny sposób na uniknięcie bólu oraz stresu związanego z leczeniem stomatologicznym. Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy, gdzie skuteczne leczenie idzie w parze z komfortem pacjenta.

Sprawdź więcej usług