Leczenie kanałowe pod mikroskopem ZEISS EXTARO 300

W celu podniesienia jakości wykonywanych usług oraz zapewnienia pacjentom jak najwyższego komfortu, nasza klinika stomatologiczna została wyposażona w ultranowoczesny mikroskop ZEISS EXTARO 300. Urządzenie to pozwala osiągnąć bardzo duże powiększenie, co przekłada się na dokładność wykonywanego zabiegu. Rewolucyjny mikroskop firmy ZEISS sprawia, że leczenie kanałowe może zostać przeprowadzone na najwyższym poziomie.

Mikroskop stomatologiczny pozwala na szczegółowe opracowanie planu leczenia kanałowego oraz na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Urządzenie umożliwia dokonanie starannej oceny struktur oraz kanałów korzeniowych, które nie są widoczne gołym okiem. Dokładna diagnoza pozwala podjąć odpowiednie kroki, dzięki którym uratowanie zębów staje się możliwe.

Mikroskop ZEISS EXTARO 300 doskonale sprawdza się nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach, takich jak obecność dodatkowych kanałów w zębie, powtórne leczenie kanałowe, zakrzywione lub niedrożne kanały, obecność narzędzia w kanale czy perforacja korzenia, bądź dna komory zęba. Leczenie kanałowe z zastosowaniem mikroskopu ZEISS EXTARO 300 jest znacznie dokładniejsze, co przekłada się na otrzymanie możliwie najlepszych rezultatów.

Leczenie kanałowe przeprowadzane z wykorzystaniem nowego modelu mikroskopu ZEISS EXTARO 300 pozwala zachować zdrowe tkanki w nienaruszonym stanie. Znacznie większe powiększenie niż to oferowane przez tradycyjne mikroskopy sprawia, że leczenie zębów jest znacznie bezpieczniejsze, efekty są trwalsze, a proces gojenia się przebiega w bardzo szybkim tempie.

Kiedy należy wykonać leczenie kanałowe?

Wskazaniem do leczenia endodontycznego, czyli kanałowego, jest zapalenie oraz zakażenie miazgi zęba. Najczęściej występuje ono jako rezultat zaniedbanej próchnicy. Leczenie kanałowe stosowane jest także w przypadku martwicy miazgi czy pęknięcia zęba. Dolegliwości bólowe powinny skłonić pacjenta do jak najszybszej wizyty u stomatologa. Podczas początkowego zapalenia miazgi, zazwyczaj ból odczuwany jest tylko co jakiś czas, głównie podczas spożywania zimnych napojów lub słodkiego jedzenia. Choroba jest bardziej zaawansowana, jeżeli dolegliwości bólowe pojawiają się często, a towarzyszy im ból głowy, a nawet gorączka. Do obumarcia miazgi zęba może także przyczynić się uraz mechaniczny oraz bruksizm skutkujący ścieraniem tkanek zęba.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Na początku stomatolog usuwa z zęba próchnicę, a następnie wykonuje dojście do kanałów. Później usuwana jest miazga, oraz następuje oczyszczenie kanałów korzeniowych. Zostają one wypełnione specjalnymi preparatami, których zadaniem jest uszczelnienie oraz zapobieżenie rozwojowi bakterii. Ząb zostaje zamknięty plombą lub też w bardziej skomplikowanych przypadkach, odbudowuje się go protetycznie. Nowoczesna endodoncja mikroskopowa sprawia, że leczenie kanałowe jest jeszcze dokładniejsze, a dzięki temu bardziej skuteczne.

Czy leczenie kanałowe boli?

Pacjenci bardzo często obawiają się, że leczenie kanałowe wywołuje ból. Z tego powodu część osób rezygnuje z wizyty u dentysty, co jedynie doprowadza do zaostrzenia się problemu, a tym samym zwiększają się szanse na konieczność usunięcia zęba objętego próchnicą. Natomiast obecnie, przy rozwiniętej technologii stosowanej w stomatologii, leczenie kanałowe jest bezbolesne. W naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy stosujemy najnowocześniejsze techniki, dzięki czemu nasi pacjenci nie muszą obawiać się bólu podczas przeprowadzania zabiegu – zarówno tego związanego z leczeniem, jak i samym podaniem środka znieczulającego.

Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy wyposażonej w najnowocześniejszy na rynku mikroskop operacyjny, dzięki któremu leczenie kanałowe staje się jeszcze bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi specjaliści są w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, precyzji oraz komfortu

Sprawdź więcej usług