Medycyna estetyczna

Zdrowe zęby powinny iść w parze z pięknym uśmiechem. W naszej klinice stomatologicznej oferujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mogą być stosowane w szczególności po zakończeniu leczenia protetycznego lub ortodontycznego albo jako uzupełnienie metamorfozy uśmiechu.

Medycyna estetyczna w stomatologii ma na celu zadbanie o dobry wygląd pacjenta, który z kolei przyczynia się do zwiększenia samooceny oraz nabrania pewności siebie. Uśmiech stanowi bowiem bardzo istotny element naszej urody, który często odpowiada za pierwsze wrażenie. Co więcej, nasze uzębienie znacząco wpływa na ogólny wygląd twarzy.

W zakresie stomatologii estetycznej najczęściej wykonywanymi zabiegami są rekonstrukcje oraz poprawa kształtu i koloru zębów, rekonturing, czyli kosmetyczne szlifowanie zębów tak, aby nadać im właściwy kształt, wymiana wypełnień na nowocześniejsze i bardziej estetyczne, usuwanie przerw między zębami (diastemy) czy korygowanie wszelkich zaburzeń w ustawieniu uzębienia.

Zabiegiem z którego często korzystają pacjenci gabinetów dentystycznych, jest wybielanie zębów. W naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy wybielanie zębów przeprowadzane jest z użyciem nowoczesnego systemu Beyond Polus Advanced, który obecnie uznawany jest za najlepszy na światowym rynku. Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest szybki i bezpieczny. Dzięki niemu można usunąć przebarwienia, które mogą posiadać wiele różnych źródeł. Białe zęby to mniej lub bardziej skryte marzenie zdecydowanej większości ludzi. Na szczęście współczesny rozwój technologii umożliwia uzyskanie olśniewających efektów.

Popularnym zabiegiem jest także zakładanie licówek. Dzięki nim można skorygować przebarwienia, a także nierówności i diastemy. Licówki przykrywają wszelkie niedoskonałości zębów. Umożliwiają uzyskanie pięknego uśmiechu bez konieczności przeprowadzania długiego leczenia. Sam zabieg założenia licówek jest bezpieczny i bezbolesny. Można wyróżnić licówki porcelanowe oraz kompozytowe. Licówki porcelanowe wyglądają praktycznie tak, jak naturalne szkliwo co sprawia, że stanowią idealne rozwiązanie dla osób chcących pochwalić się pięknym, białym uśmiechem. Licówki kompozytowe są tańsze, a ich założenie trwa znacznie szybciej, przez co mogą być wybierane przez osoby, którym zależy na czasie.

Medycyna estetyczna w gabinetach stomatologicznych to także usuwanie oraz zmniejszanie bruzd i zmarszczek, jakie powstają na skutek wady zgryzu, a także poprawa konturu ust, która może być zalecana po leczeniu protetycznym. W przypadku pacjentów borykających się z bruksizmem, czyli nadmiernym zgrzytaniem zębów, rozwiązanie może stanowić natomiast zastosowanie botoksu, który sprawdzi się także w przypadku asymetrii oraz uśmiechu dziąsłowego.

Dlaczego stomatolog doskonale sprawdza się w roli lekarza medycyny estetycznej? Stomatolodzy posiadają ogromną wiedzę z zakresu budowy twarzy. Regularne wykonywanie różnorodnych zabiegów dentystycznych, również tych z zakresu mikrochirurgii sprawia, że lekarz stomatolog może pochwalić się doskonałymi umiejętnościami manualnymi. Precyzja i uważność, jakie są nieodzowne podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych, przekładają się na doskonałe efekty podejmowanych czynności z zakresu medycyny estetycznej. Lekarz stomatolog jest w stanie doskonale zadbać zarówno o piękny uśmiech, jak i całą estetykę twarzy.

Nasze gabinety dentystyczne zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu. Ponadto, w trosce o samopoczucie naszych pacjentów, oferujemy bezbolesne znieczulenie. Zapraszamy do kliniki KARO-DENT, gdzie oferujemy szeroki zakres usług z zakresu medycyny estetycznej. Wspólnie zadbamy o Twój piękny uśmiech!

Sprawdź więcej usług