Terapia wektorowa

Periodontologia to dziedzina zajmująca się chorobami, które zlokalizowane są w obrębie przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Zachowanie tych miejsc w dobrym stanie jest niezwykle istotne ze względu na ryzyko utraty zębów. W naszej klinice stomatologicznej KARO-DENT zapewniamy kompleksowe wsparcie stomatologów specjalizujących się w obszarze periodontologii.

Czynników przyczyniających się do powstawania chorób przyzębia może być wiele. To nie tylko niedostateczna higiena jamy ustnej, ale także bruksizm, nieprawidłowo dobrane protezy, wady zgryzu czy przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca oraz nowotwory. Ponadto, często występują u osób, które zmagają się z wymiotami np. w wyniku bulimii. Prawdopodobieństwo zwiększa się również w przypadku długiego przyjmowania określonych leków, w wyniku chorób ogólnoustrojowych, takich jak toczeń rumieniowaty, a także jako rezultat stosowania nieprawidłowej diety.

Objawy, jakie powinny skłonić pacjenta do odwiedzenia periodontologa to przede wszystkim pojawiające się podczas szczotkowania krwawienie z dziąseł, jego obrzęk oraz przekrwienie, rozchwianie zębów, odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na temperaturę, nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust, a także utrata zębów.

Do najczęstszych chorób, które leczone są przez stomatologa periodontologa, należą paradontoza, zapalenie dziąseł oraz zapalenie przyzębia. Leczenie periodontologiczne często wspomagane jest leczeniem farmakologicznym. Odpowiednio dobrane antybiotyki mają za zadanie unieszkodliwić bakterie obecne na płytce nazębnej.

W naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy stosujemy najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia oraz techniki za pomocą których jesteśmy w stanie wszelkiego rodzaju zabiegi przeprowadzać w najbardziej komfortowy dla pacjenta sposób. Zapewniamy najwyższą skuteczność leczenia w miłej i bezstresowej atmosferze.

Sprawdź więcej usług