Ozonoterapia

Ozon posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu jest w stanie skutecznie walczyć z próchnicą. Ponadto, wykazuje cechy antygrzybicze oraz antywirusowe. Zwiększa również poziom natlenienia tkanek, co sprawia, że szybciej się one regenerują.

Ozonoterapia to szereg korzyści dla pacjenta. Do najważniejszych z nich należy:

  • zahamowanie rozwoju próchnicy zarówno u dzieci, jak i dorosłych;
  • szybsze gojenie się ran po zabiegach stomatologicznych;
  • wykluczenie ryzyka bólu związanego z usunięciem zęba;
  • zapobieganie zakażeniom;
  • efektywne leczenie chorób przyzębia.

Ozonoterapia w stomatologii ma zastosowanie w przypadku zapalenia dziąseł oraz przyzębia. Ozon usuwa bowiem bakterie obecne w trudno dostępnych miejscach. Substancję aplikuje się również na oszlifowane zęby, po zabiegu protetycznym. Dzięki temu znacząco zmniejsza się ryzyko pojawienia się próchnicy pod zakładanymi koronami czy mostami. Podczas leczenia kanałowego gaz ten umożliwia dokładną dezynfekcję miejsc, takich jak kanaliki zębinowe czy kanały boczne. Ponadto, ozonoterapia jest stosowana w trakcie leczenia zapalenia kości, suchego zębodołu, ropni, ziarniaków czy przetok. Najczęściej jednak ozon w stomatologii wykorzystywany jest do leczenia wczesnej próchnicy. Taką terapię można zastosować zarówno w przypadku zębów stałych, jak i mlecznych.

Ozonoterapia w stomatologii to krótki, nieinwazyjny oraz bezbolesny zabieg. Urządzenie nazywane ozonatorem pobiera tlen z powietrza, a następnie zamienia go w ozon, który aplikuje się w miejscu leczenia za pomocą specjalnego rękawa. Sama aplikacja gazu trwa zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Natomiast efekty są bardzo imponujące, jako że dzięki ozonowi jesteśmy w stanie usunąć praktycznie wszystkie bakterie (ok. 99,9%), które przyczyniają się do rozwoju próchnicy oraz zakażeń.

W naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy przeprowadzamy ozonoterapię zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapewniamy komfortowe warunki, bezstresową atmosferę oraz najlepsze możliwe efekty.

Sprawdź więcej usług