Leczenie przyszłych mam

Podczas ciąży nie tylko można, ale nawet trzeba leczyć zęby! Stan zapalny może bowiem zagrażać zdrowiu dziecka. Do naszej kliniki stomatologicznej w Oleśnicy zapraszamy wszystkie przyszłe mamy, które pragną zadbać o zdrowie swoje oraz dziecka.

Stan zdrowia jamy ustnej może mieć wpływ na przebieg ciąży. Szacuje się, że część przedwczesnych porodów wiąże się z chorobami przyzębia oraz stanami zapalnymi. W pierwszym trymestrze ciąży, wiele kobiet boryka się z nawracającymi nudnościami, które skutkują uszkodzeniem szkliwa oraz sprzyjają rozwojowi próchnicy. W efekcie pojawiają się choroby przyzębia, nadwrażliwość dziąseł, a także przykry zapach z ust. Co więcej, pod wpływem estrogenów dziąsła mogą ulegać przekrwieniu oraz przerośnięciu.

Warto pamiętać o tym, że w trakcie ciąży zęby są bardziej podatne na próchnicę. Dzieje się tak dlatego, że dziecko potrzebuje witamin oraz wapnia, co skutkuje powstawaniem braków w organizmie kobiety. Co więcej, wymioty oraz kwaśny odczyn śliny doprowadzają do większego uszkodzenia szkliwa. Należy jednak pamiętać o tym, że bakterie próchnicotwórcze przedostają się z krwią do innych miejsc w organizmie, również do płodu.

Dość częstą przypadłością jest ciążowe zapalenie dziąseł, które z reguły pojawia się w drugim trymestrze. Najczęściej objawia się poprzez nabrzmienie, bolesność oraz krwawienie dziąseł. Wszystkie te symptomy oznaczają, że warto jest jak najszybciej udać się do dentysty. Główną przyczyną ciążowego zapalenia dziąsła jest nadmierne gromadzenie się płytki nazębnej, a także zmiany hormonalne.

Leczenie zębów u kobiet w ciąży nie może jednak wiązać się z bólem. To wyjątkowy czas, kiedy kobieta wymaga szczególnej delikatności. U przyszłym mam można stosować odpowiednio dobrane znieczulenie, które nie obkurcza naczyń krwionośnych, a tym samym eliminuje ryzyko niedokrwienia mięśnia macicy.

Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy do naszej kliniki stomatologicznej KARO-DENT, gdzie najlepsi stomatolodzy zadbają o Wasz komfort i bezpieczeństwo.

Sprawdź więcej usług