Laserowa diagnostyka próchnicy

W naszej klinice stomatologicznej doskonale rozumiemy, jak istotną rolę pełni szybkość podejmowania czynności mających na celu zahamowanie zmian próchnicznych. Chcąc zaoszczędzić naszym pacjentom stresu związanego z bardziej skomplikowanymi zabiegami stomatologicznymi, oferujemy laserową diagnostykę próchnicy.

Nasz gabinet dentystyczny w Oleśnicy został wyposażony w nowoczesne urządzenie do diagnostyki próchnicy, które jest niezwykle pomocne nawet w przypadku tych najmniejszych zmian. Co więcej, pozwala łatwo wyznaczyć granicę między zdrową tkanką, a tą, która została zmieniona chorobowo. Stosowany przez nas system do wczesnego wykrywania próchnicy jest nieoceniony podczas przeprowadzania badań kontrolnych.

Diagnostyka próchnicy za pomocą lasera oznacza wiele korzyści dla pacjenta. Tego rodzaju badanie trwa krótko i jest bezbolesne. Co więcej, przeprowadzane jest ono bez promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne. Jednocześnie tego typu diagnostyka cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Pozwala na wykrycie próchnicy wtórnej wokół pęknięć oraz wypełnień. Stomatolog natychmiast otrzymuje obraz, który może przetwarzać w taki sposób, aby był w stanie starannie ocenić głębokość zmian.

Dokładne zdjęcia, jakie są dostarczane do komputera, pozwalają prawidłowo rozpoznać wszelkie zmiany próchnicze. Laserowa diagnostyka próchnicy jest szczególnie przydatna podczas oceny powierzchni stycznych zębów bocznych, a także w bruzdach na powierzchniach żujących. Możliwość zidentyfikowania zmian chorobowych na wczesnym etapie ich rozwoju pozwala szybko podjąć odpowiednie kroki w celu zahamowania próchnicy. Warto natomiast pamiętać, że próchnicę w początkowym stadium można leczyć bez konieczności borowania oraz stosowania wypełnień.

W klinice stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy oferujemy bezpieczną, szybką i efektywną laserową diagnostykę próchnicy. Nasi doświadczeni i zaangażowani stomatolodzy dołożą wszelkich starań, aby jak najskuteczniej i w komfortowy sposób usunąć wszelkie zmiany chorobowe.

Sprawdź więcej usług