Higienizacja EMS Prophylaxis Master

Higienizacja, czyli skaling, piaskowanie, polerowanie czy fluoryzacja, stanowi kluczowy zabieg pozwalający zachować zdrowe zęby jak najdłużej, a jednocześnie uniknąć skomplikowanego, czasochłonnego, a tym samym kosztownego leczenia. Z myślą o zapewnieniu pacjentom jak najwyższego poziomu komfortu, nasza klinika stomatologiczna w Oleśnicy została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenie EMS Prophylaxis Master, pozwalające niezwykle skutecznie oraz bezboleśnie usunąć osad, przebarwienia, a także kamień z powierzchni zębów.

EMS Prophylaxis Master to innowacyjne rozwiązanie, które z sukcesem wykorzystywane jest w profilaktyce chorób przyzębia oraz podczas leczenia stomatologicznego. Zostało zaprojektowane przez specjalistów renomowanej firmy EMS. Cechuje się wysoką precyzją oraz zgodnością z najsurowszymi standardami higienicznymi. Urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Sprzęt od EMS zapewnia pacjentowi wyjątkową wygodę. Nowoczesne urządzenie do higienizacji, które jest stosowane przez naszych stomatologów, znacznie zmniejsza dyskomfort w porównaniu do tradycyjnych metod. Zabieg higienizacji staje się delikatniejszy i przyjemniejszy, a pacjent jest w stanie poczuć się znacznie pewniej.

Zaleca się, aby higienizacja zębów była przeprowadzana dwa razy w roku. Należy pamiętać, że kamień zgromadzony na powierzchni zębów może zostać usunięty wyłącznie podczas higienizacji w gabinecie dentystycznym. Częste picie kawy i herbaty czy palenie papierosów sprawia, że zęby tracą swój naturalny kolor. Co więcej, gromadzony osad może przyczynić się do powstawania zmian próchnicznych. Osad oraz kamień nazębny mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowego i pięknego uśmiechu.

Higienizacja stanowi proces składający się z kilku czynności, jakie wykonywane są w gabinecie dentystycznym. Skaling polega na usunięciu kamienia nazębnego, piaskowanie ma na celu usunięcie osadu oraz wszelkich przebarwień, polerowanie polega na wygładzaniu powierzchni zębów, a fluoryzacja wzmacnia szkliwo, minimalizuje nadwrażliwość szyjek zębowych, a także zmniejsza ryzyko powstania próchnicy. Co więcej, higienizacja u dentysty może stanowić także formę przygotowania zębów do przeprowadzenia dalszych zabiegów, takich jak wybielanie zębów czy na przykład zakładanie licówek.

W naszej klinice stomatologicznej KARO-DENT w Oleśnicy oferujemy pacjentom najnowocześniejsze urządzenie EMS Prophylaxis Master, które zapewnia nie tylko rewelacyjne efekty, ale także komfort na najwyższym poziomie.

Sprawdź więcej usług