Chirurgia dzieci i dorosłych

W KARO-DENT wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, m.in. ekstrakcję ósmych zębów, zabiegi periodontologiczne, usuwanie torbieli, odsłanianie zatrzymanych zębów czy podcinanie wędzidełek. W naszej klinice stomatologicznej w Oleśnicy pracują doświadczeni stomatolodzy, którzy nie tylko przeprowadzają skuteczne zabiegi chirurgiczne, ale także dbają o to, aby pacjent nie odczuwał bólu, a rana szybko się zagoiła.

Nasze centrum stomatologiczne w Oleśnicy zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia i materiały, dzięki którym jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Doskonale rozumiemy, jak stresujące mogą być dla pacjenta zabiegi dentystyczne. Dlatego w naszym gabinecie leczenie odbywa się w bezbolesnym znieczuleniu, a czasami przy wsparciu anestezjologa, w miłej i bezstresowej atmosferze. Nasi specjaliści chirurgii stomatologicznej to osoby pełne zaangażowania i empatii, których priorytetem jest dobro i komfort pacjenta.

Leczenie chirurgiczne w naszej klinice stomatologicznej rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Na podstawie zdjęć RTG oraz tomografii jesteśmy w stanie ustalić plan leczenia. Ze szczególną uwagą podchodzimy do zapewnienia właściwych, maksymalnie sterylnych warunków leczenia. Bardzo rygorystycznie podchodzimy do norm, które gwarantują pacjentowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Ze szczególną troską podchodzimy do leczenia najmłodszych pacjentów. Dbamy o to, aby zabiegi przeprowadzane w ramach chirurgii stomatologicznej dzieci odznaczały się szczególną delikatnością i komfortem. W związku z tym wykorzystujemy najnowsze metody, które pozwalają na zastosowanie bezbolesnego i zarazem skutecznego znieczulenia. Dzięki doskonałemu podejściu do dzieci, nasi stomatolodzy sprawiają, że nawet najbardziej skomplikowany zabieg chirurgiczny odbywa się w przyjaznej atmosferze.

Usuwanie zęba

Częstym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologicznych jest ekstrakcja zębów. Współcześnie, dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, jest to czynność, która nie sprawia pacjentowi bólu. Usuwa się zarówno zęby stałe, jak i mleczne, a także zęby zatrzymane, czyli takie, które utknęły w tkance kostnej szczęki dolnej lub górnej, a więc nie wysunęły się ponad powierzchnię dziąsła.

Ekstrakcja zębów mądrości (usuwanie ósemek)

Ósemki to ostatnie wyrzynające się zęby. Często zdarza się, że w jamie ustnej nie ma dla nich miejsca, a to z kolei prowadzi do zatrzymania się zębów mądrości. Ósemki mogą znajdować się w pozycji poziomej i być jednocześnie niewidoczne w jamie ustnej, jednak tym samym wciąż mogą przyczyniać się do odczuwania bólu. Czasami ma również miejsce sytuacja, w której wyrzyna się tylko fragment zęba, co prowadzi do powstania bolesnej kieszeni dziąsłowej i kostnej. Zęby mądrości usuwane są także wtedy, gdy ich dalekie położenie uniemożliwia przeprowadzanie dokładnej higieny, co przyczynia się do szybkiego objęcia zębów próchnicą.

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja polega na chirurgicznym odcięciu części korzenia, a także zabezpieczeniu wierzchołka. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest w sytuacji, gdy zęby zostały dotknięte stanem zapalnym obejmującym wierzchołek korzenia, gdzie leczenie endodontyczne nie okazało się wystarczająco skuteczne. Resekcję przeprowadza się również wówczas, gdy nieprawidłowa budowa zęba uniemożliwia leczenie kanałowe. Zabieg resekcji w wielu przypadkach pozwala uratować ząb.

Hemisekcja

Ten zabieg chirurgiczny pozwala jak najdłużej zachować naturalne zęby. Hemisekcja polega na oddzieleniu, a następnie usunięciu zniszczonych fragmentów korzenia oraz korony zęba. Sprawia to, że pozostawione części mogą posłużyć jako baza dla odbudowy protetycznej. Wskazaniem do przeprowadzenia hemisekcji są zmiany okołowierzchołkowe nienadające się do leczenia endodontycznego, niedrożność kanału, próchnica w korzeniu, pozostawione w kanale narzędzie endodontyczne czy stan zapalny w rozwidleniu korzeni.

Nacięcie ropnia

Ropień pojawia się na skutek działania bakterii. Jest wypełniony ropą oraz obumarłymi tkankami. Zabieg nacięcia oraz drenażu ropnia pozwala zapobiec szerzeniu się zakażenia. Należy pamiętać, że przedostające się z ropnia do krwiobiegu bakterie mogą wywołać sepsę, która jest zagrożeniem dla życia.

Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej w Oleśnicy, gdzie wszelkiego rodzaju leczenie chirurgiczne dzieci i dorosłych przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów, gwarantując najlepsze możliwe efekty.

Sprawdź więcej usług