Dlaczego higienizację – usunięcie kamienia i osadów wykonujemy w naszej klinice najnowszym szwajcarskim urządzeniem EMS PROPHYLAXIS MASTER?

23.11.2021r.

AIRFLOW® Prophylaxis Master to najnowsza innowacja wprowadzona przez firmę EMS do systemu Guided Biofilm Therapy: unikalne rozwiązanie do stosowania w próchnicy, profilaktyce chorób przyzębia i leczeniu podtrzymującym.

Piasek AIRFLOW® Plus usuwa biofilm, osady i świeży kamień nad- i poddziąsłowo, ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych.

EMS PIEZON® NO PAIN z końcówkami PS pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego skalingu wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Zabieg przeprowadzany jest przy regulowanej temperaturze irygacji i aktywowany za pomocą bezprzewodowego sterownika nożnego.

Regulacja temperatury
Wyjątkowa funkcja regulacji temperatury i 5 poziomów do wyboru. Brak podgrzewania lub wybraną temperaturę: 25°C, 30°C, 35°C albo 40°C – idealne w przypadku dzieci, wrażliwych pacjentów oraz wizyt kontrolnych.

Piezon NO PAIN
Może wykonywać 32000 oscylacji liniowych na sekundę bez żadnych bocznych odchyleń, zapewniając przewidywalny i bardzo precyzyjny rezultat zabiegu. Został wyposażony w funkcję dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc do przykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta.

Niezwykle precyzyjny strumień
Końcówka PERIOFLOW Nozzle dzięki wąskiej budowie i precyzyjnemu strumieniowi zapewnia minimalnie inwazyjny dostęp do kieszeni periodontologicznych, uzupełnień i implantów bez konieczności zdejmowania koron lub prac protetycznych.

Higienizacja wykonana EMS PROPHYLAXIS MASTER wg protokołu GBT:

–precyzyjna
–bezbolesna
–bezpieczna – bez uszkodzeń szkliwa i dziąseł
–wykonywana u dzieci i dorosłych
–innowacyjna technika
–komfortowa
–diagnoza, wybarwienie, motywacja, AIRFLOW®, PERIOFLOW®, PIEZON®, kontrola i plan wizyt
–protokół ten spełnia również wymagania przyjmowania bardziej zdenerwowanego pacjenta !!!