Zabiegi w narkozie

Bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta to nasz priorytet. W naszej klinice stomatologicznej oferujemy przeprowadzanie zabiegów dentystycznych w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie. Doświadczony zespół specjalistów, najnowocześniejszy sprzęt oraz nasze zaangażowanie gwarantują najlepszą opiekę.

Które zabiegi stomatologiczne można wykonać w narkozie? Obecnie praktycznie wszystkie – począwszy od leczenia próchnicy, poprzez endodoncję po implanto-protetykę i chirurgię stomatologiczną. Znieczulenie ogólne w gabinecie dentystycznym może być stosowane podczas wyrywania zębów, leczenia kanałowego czy wszczepiania implantów. Najczęściej narkoza podawana jest pacjentowi w przypadku czasochłonnych i bardziej skomplikowanych zabiegów, które obejmują leczenie większej ilości zębów podczas jednej wizyty u dentysty.

Znieczulenie ogólne może zostać przeprowadzone u każdego pacjenta, u którego nie stwierdzono przeciwwskazań. Można do nich zaliczyć ostre infekcje dróg oddechowych, choroby przewlekłe, które nie są ustabilizowane czy alergię na określone środki medyczne.

Zabiegi stomatologiczne w narkozie polecane są w szczególności wówczas, gdy musimy wykonać rozległe prace protetyczno-implantologiczne, ale także są wskazane w przypadku osób cierpiących na dentofobię, czyli paniczny lęk przed dentystą, a także dzieciom z którymi nie ma możliwości współpracy, osobom niepełnosprawnym umysłowo, jeśli choroba uniemożliwia współpracę, pacjentom mającym alergię na środki, które są stosowane w znieczuleniu miejscowym, osobom u których zastosowanie znieczulenia miejscowego może okazać się nieskuteczne np. w wyniku stanu zapalnego w okolicy szczękowo-twarzowej, pacjentom z chorobami kardiologicznymi i neurologicznymi u których stres nie jest wskazany, a także wszystkim pacjentom, którzy wymagają pilnej interwencji ze względu na stan zagrażający życiu.

Leczenie zębów pod narkozą odbywa się po dożylnym lub wziewnym podaniu właściwej dawki leków usypiających. W rezultacie pacjent zostaje wprowadzony w głęboki sen, dzięki czemu nie odczuwa żadnego bólu. Leczenie w narkozie u stomatologa może trwać nawet kilka godzin, co zależy od stopnia złożoności konkretnego przypadku. Natomiast czas wybudzenia zależy od indywidualnych predyspozycji.

Nasza klinika stomatologiczna KARO-DENT w Oleśnicy została w pełni dostosowana do przeprowadzania zabiegów stomatologicznych w narkozie. Posiadamy nowoczesny sprzęt oraz współpracujemy z profesjonalnymi i doświadczonymi anestezjologami. Zapewniamy komfortowe warunki, pełne bezpieczeństwo oraz bezstresową atmosferę.

Sprawdź więcej usług